WWDC 2023: اپل در حال آماده شدن برای رویدادی استثنایی با ویژگی‌های منحصربه‌فرد

اپل در حال آماده شدن برای کاری است که در 8 سال گذشته انجام نداده است. برای اولین بار دستگاه Reality Pro خود را به بازار هدست‌های واقعیت مجازی ارائه می‌دهد.

تفاوت Hyper-V، Virtual Machine Platform، Windows Hypervisor Platform چیست؟

هنگامی که virtualization را در ویندوز 11 (یا 10) فعال می نمایید، چندین گزینه را در صفحه Windows Features خواهید دید، از جمله گزینه‌های Hyper-V، Virtual Machine Platformو Windows Hypervisor Platform که باعث می‌شوند فعال کردن virtualization کمی گیج کننده به نظر برسد.

چگونه shared folder را در ویندوز 10 به درایو دیگری انتقال دهیم؟

در ویندوز 10 یا 11، اگر لپ تاپ/کامپیوتر به عنوان یک file sharing server عمل کند، ممکن است لازم باشد که folder share را به درایو جدیدی انتقال دهید. به عنوان مثال، زمانی که فضای ذخیره سازی در حال پر شدن است، و شما ناچار به ارتقا هارد دستگاه خود می باشید.

چگونه با Veeam از ویندوز را بکاپ بگیریم؟

در ویندوز 11، علاوه بر ابزارهای داخلی، می‌توانید با استفاده از برنامه‌های جانبی مختلف، مانند Veeam، یک نسخه full backup ایجاد نمایید.

مشکلات رایج ویندوز 11 نسخه 22H2 و طریقه رفع آنها

مایکروسافت آپدیت 22H2 را در نوامبر 2022 منتشر کرد و با وجود تغییرات مثبت متعدد، برخی از کاربران نارضایتی را به دلیل مشکلاتی که در سیستم ایجاد می‌کند، اعلام کرده‌اند.

چگونه تاریخ و زمان را در ویندوز 11 تغییر دهیم؟

ساده ترین راه برای تغییر تاریخ و زمان در ویندوز 11 از طریق برنامه Settings است. حتی در Setting می‌توانید قالب‌های مختلف را برای نمایش ساعت به صورت 12 یا 24 تغییر دهید.

چگونه برای سرعت بیشتر، هارد PS4 را به SSD ارتقا دهید؟

لود PS4 خیلی طول می‌کشد، اما اگر نمی‌توانید یک پلی استیشن 5 بخرید، این مشکل تا حدی قابل رفع می‌باشد. یک SSD بر روی کنسول بازی نصب و شروع به بازی نمایید.

ابزار Windows Print Management چگونه کار می‌کند؟

اگر به طور مرتب اسناد را با ویندوز پرینت می‌نمایید، باید برای این کار از ابزارهای مناسب استفاده نمایید. به عنوان مثال، با استفاده از برنامه Print Management داخلی به راحتی می‌توانید فایل‌های پرینتی خود را مدیریت نمایید.

چگونه در ویندوز 11 تصویر Lock screen را به عنوان تصویر wallpaper دسکتاپ تنظیم نماییم؟

در ویندوز 11 هر بار که، با استفاده از ویژگی Windows Spotlight وارد حساب کاربری خود می‌شوید، Lock screen تصویر متفاوتی را نمایش می‌دهد.

چگونه دسترسی برنامه ها به اینترنت را از طریق context menu مسدود کنیم؟

راحتی استفاده از گزینه context menu firewall برای بلاک کردن اتصال برنامه‌ها به اینترنت را نمی‌توان دست کم گرفت.

صفحه 1 از 15